MŮJ OSOBNÍ PŘÍBĚH

Jmenuji se Iva, je mi 42 let a jsem šťastná…

Dnes žiji každý den v energii, lásce, vášni a s úsměvem na rtu. Mám svůj život, kdy už si dovolím věci dovolovat. Raduji se z každého dne a s vděčností si užívám svých denních rituálů. Mám čas na ranní šálek kopřivového čaje, na vědomou pohybovou praxi, čas utříbit si myšlenky a někdy si jen tak BÝT.

Několik různorodých cest mi nabídlo možnosti, které jsem využila, a začala vnímat život jako prostor pro tvoření, hru, inspiraci, kde mohu žít ŠŤASTNÝ A SVOBODNÝ ŽIVOT.

Mojí vášní je objevovat souvislosti mezi tělem a myslí, prozkoumávat zákoutí  psychosomatiky, nalézat zdroje vnitřní a vnější energie, využívat léčivou sílu doteku a laskavosti. 

Nalhávání sama sobě = tišicí prostředek?

Dříve to byl můj nejoblíbenější obor. Sebelítost a „chytré“ našeptávání, že vše, co se mi děje, je život a jinak to prostě nejde. „Tak to musíš ustát!“ Toto lživé období mi přinášelo zatuhlost v mém těle a nefunkční mysl, která nechtěla nic vidět, a nemocné vztahy.

Byly to dny bez chuti a vůně, dny přežití bez prožití, dny bez radosti a energie, dny ztráty své hodnoty, dny hledání radosti venku, dny lítosti a zoufalství, dny bolesti, která putovala celým tělem.

Hroutila se mi oblast pracovní, kde jsem velmi pokulhávala, finance se rozkutálely kdoví kam a o vztazích nešlo hovořit. Ztratila jsem se ve změti myšlenek a názorů z vnějšího světa a nevěděla, co je MOJE pravda. Byla jsem tělo bez duše, vyprahlá a rozbitá. Rezignovala jsem, projev těla odrážel moji mysl a všechny příběhy, které jsem niterně prožívala.

Nesla jsem si s sebou základ ne zrovna chtěného dítěte z tatínkovy strany. Následné psychické i fyzické násilí páchané na mamince mým otcem, rozchod rodičů, který později vyvrcholil jeho sebevraždou.

Moje tělo na sebe upozorňovalo nemocemi již v dětském věku. Roky plynuly…

Myšlenka na lepší život byla dlouhodobě brána za drzost a sobeckost, která se nenosí, a hlavně – „nesmíš být snob“. Pokud jsem se někdy dostala k sekundové odvaze a sdělila své touhy, tak mi stejně vnější život potvrdil očekávanou odpověď – NE!

V tomto poučném, ač náročném období jsem trpěla psychosomatickými problémy – bolesti břicha, páteře, vnitřní chvění a bolesti hlavy. Byla jsem vyděšená dívka plná bolesti.

Hledala jsem cesty a netušila, kudy jít a jak z toho ven.

Touha ukončit toto nefunkční životní období byla tak velká, že jsem byla ochotna se nechat vnitřně obnažit, roztrhat a plně se oddat očistnému procesu nehledě na čas. To jsem ještě netušila, jakou sílu tento záměr bude v mém životě mít.

Začala jsem pravidelným sezením s životní koučkou a pracovala se svojí myslí. Fyzicky jsem se s důvěrou uchýlila do náruče země, kde jsem hledala odpovědi. Pohybem jsem intenzivně odstraňovala nánosy z mého fyzického těla, kde jsem se každým dotekem, vlídností a drobným pohybem vydávala na objevné cesty ve svém těle.

Ráj v mém srdci a těle nastal o mnoho let později, když jsem v listopadu 2013 učinila své upřímné vnitřní rozhodnutí  CHCI BÝT ŠŤASTNÁ.

Začala jsem více a více pronikat do dalších pohybových směrů. Můj hravý přístup a jednoduchost pohybu, který na mne nekladl extrémní nároky, mi pomáhaly zorientovat se v sobě, rozvíjely a tišily moje rány a bolesti. Trpělivostí sama k sobě jsem nalezla osobitý pohybový přístup, který není nijak pojmenován, není zachycen v lifestylových časopisech, mě však vysvobodil.

Probudila se ve mně neutuchající touha upřímně naslouchat sama sobě = TOBĚ. Díky pokoře, trpělivosti bez nároků na rychlou změnu jsem v mém životě vstoupila do mnoha směrů z oblasti zdravého pohybu, spirituality, aromaterapie, zdravé stravy a koučinku. Tyto kroky a prožitky bych neměnila, teď jsem to konečně JÁ a cítím, že skutečně ŽIJI! Uvědomuji si křehkost každého dne a s vědomím smrti umím žít o to více vědomě a radostně. Někdy není potřeba přesný popis či návod, jen nechám na sebe pohyb a myšlenku působit, ať se mohou změny dít. Dochází k zasnění, naslouchání dechu a spojení se sebou.

Pohyb je pro mne denní strava. Mojí vášní je probouzet léčebné procesy těla díky návratu k přirozenému a vědomému pohybu.

Iva Barnincová
Mojí vášní je probouzet léčebné procesy a důvěru v přirozenou inteligenci těla. Jsme domem o čtyřech místnostech, kde sídlí prostor fyzický, mentální, emocionální a duchovní. Každou místnost je potřeba denně navštívit, abychom byli celiství a žili „šťavnatý“ život. Probouzí se laskavost a vnímavost k sobě a světu. „Nejen“ JÓGA pro všechny, kteří chtějí...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů