můj příběh

pro seznámení...

Život je prostor pro šťastné a svobodné bytí. Staňme se pozorovateli, badateli, výzkumníky, a uvidíme, co se bude dít.

Kdo jsem...

žena, milovnice života ve všech podobách,
žena, která žasne nad nedokonalostí v celé své dokonalosti,
žena s nekončící vírou v ostatní,
žena zamilovaná do pohybu,
žena, komunikátorka mezi tělem a myslí,
žena, parťák – Body & Mind Coach,
žena, spoluzakladatelka Nadačního fondu LA VIDA LOCA.

Jmenuji se iva, je mi 43 let a jsem šťastná...

Dnes žiji každý den v energii, lásce, vášni a s úsměvem na rtu. Mám svůj život, kdy už si dovolím věci dovolovat. Raduji se z každého dne a s vděčností si užívám svých denních rituálů. Mám čas na ranní šálek kopřivového čaje, na vědomou pohybovou praxi, čas utříbit si myšlenky a někdy si jen tak BÝT.

Několik různorodých cest mi nabídlo možnosti, které jsem využila, a začala vnímat život jako prostor pro tvoření, hru, inspiraci, kde mohu žít ŠŤASTNÝ A SVOBODNÝ ŽIVOT.

Mojí vášní je objevovat souvislosti mezi tělem a myslí, prozkoumávat zákoutí psychosomatiky, nalézat zdroje vnitřní a vnější energie, využívat léčivou sílu doteku a laskavosti. 

Nalhávání sama sobě = tišicí prostředek?

Dříve to byl můj nejoblíbenější obor. Sebelítost a „chytré“ našeptávání, že vše, co se mi děje, je život a jinak to prostě nejde. Tak to musíš ustát! Toto lživé období mi přinášelo zatuhlost v mém těle a nefunkční mysl, která nechtěla nic vidět, a nemocné vztahy. 

Byly to dny bez chuti a vůně, dny přežití bez prožití, dny bez radosti a energie, dny ztráty své hodnoty, dny hledání radosti venku, dny lítosti a zoufalství, dny bolesti, která putovala celým tělem.

Hroutila se mi pracovní oblast, kde jsem velmi pokulhávala, finance se rozkutálely kdoví kam a o vztazích nešlo hovořit. Ztratila jsem se ve změti myšlenek a názorů z vnějšího světa a nevěděla, co je MOJE pravda. Byla jsem tělo bez duše, vyprahlá a rozbitá. Rezignovala jsem, projev těla odrážel moji mysl a všechny příběhy, které jsem niterně prožívala.

KUDY TUDY K SOBĚ?

Kudy tudy cesta...

Nesla jsem si s sebou základ ne zrovna chtěného dítěte z tatínkovy strany. Následné psychické i fyzické násilí páchané na mamince mým otcem, rozchod rodičů, který později vyvrcholil jeho sebevraždou.

Moje tělo na sebe upozorňovalo nemocemi již v dětském věku. Roky plynuly…

Myšlenka na lepší život byla dlouhodobě brána za drzost a sobeckost, která se nenosí, a hlavně – „nesmíš být snob“. Pokud jsem se někdy dostala k sekundové odvaze a sdělila své touhy, tak mi stejně vnější život potvrdil očekávanou odpověď – NE!

V tomto poučném, ač náročném období jsem trpěla psychosomatickými problémy – bolesti břicha, páteře, vnitřní chvění a bolesti hlavy. Byla jsem vyděšená dívka plná bolesti. 

Na chvíli jsem se dokonce uchýlila do náruče psychiatra, ke kterému jsem ztratila důvěru ihned po dvou sezeních. Pojem lékařské tajemství na malém městě zřejmě neplatí, navíc předepsaná antidepresiva proti úzkosti mi odřízla zdroj mé přirozené energie a touhy žít spokojený ŽIVOT. 

Hledala jsem cesty a netušila, kudy jít a jak z toho ven.

Ráj v mém srdci a těle nastal o mnoho let později, když jsem v listopadu 2013 učinila své upřímné vnitřní rozhodnutí – CHCI BÝT ŠŤASTNÁ.

Touha ukončit toto nefunkční životní období byla tak velká, že jsem byla ochotna se nechat vnitřně obnažit, roztrhat a plně se oddat očistnému procesu nehledě na čas. To jsem ještě netušila, jakou sílu tento záměr bude v mém životě mít. 

Postupně jsem v rámci jednotlivých sezení s koučkou odkrývala stinné i radostné stránky mé mysli. Fyzicky jsem se s důvěrou uchýlila do náruče země, kde jsem hledala odpovědi. Pohybem jsem intenzivně odstraňovala nánosy z mého fyzického těla, kde jsem se každým dotekem, vlídností a drobným pohybem vydávala na objevné cesty ve svém těle.

Začala jsem více a více pronikat do dalších pohybových směrů. Můj hravý přístup a jednoduchost pohybu, který na mne nekladl extrémní nároky, mi pomáhaly zorientovat se v sobě, rozvíjely a tišily moje rány a bolesti. Trpělivostí sama k sobě jsem nalezla osobitý pohybový přístup, který není nijak pojmenován, není zachycen v lifestylových časopisech, mě však vysvobodil. 

Probudila se ve mně neutuchající touha upřímně naslouchat sama sobě = TOBĚ. Díky pokoře, trpělivosti bez nároků na rychlou změnu jsem ve svém životě vstoupila do mnoha směrů z oblasti zdravého pohybu, spirituality, aromaterapie, zdravé stravy a koučinku. Tyto kroky a prožitky bych neměnila, teď jsem to konečně JÁ a cítím, že skutečně ŽIJI! Uvědomuji si křehkost každého dne a s vědomím smrti umím žít o to více vědomě a radostně. Někdy není potřeba přesný popis či návod, jen nechám na sebe pohyb a myšlenku působit, ať se mohou změny dít. Dochází k zasnění, naslouchání dechu a spojení se sama se sebou. 

Už jsem se nadechovala lehčeji.

Další životní „tréninkové pracoviště“ na sebe nenechalo dlouho čekat! Po 12 letech jsem byla „odejita“ z práce, což mě ranilo nejvíce po lidské stránce, a zůstala jsem v Praze sama. Opět v situaci – co TEĎ?! Panika se dostavila! Nyní jsem však ucítila velkou vnitřní sílu. Uchopila jsem do rukou všechny znalosti a praktické nástroje – pilates metoda, jóga, aromaterapie, výživa, sebekoučování. Všechna školení, zážitkové workshopy a semináře mě ukotvily. Život se dal rychleji do pohybu.

 

Tímto vnitřním přerodem jsem byla přivedena do situací a k inspirativním lidem, kteří mi naslouchali, motivovali MĚ a postrkovali dále.

Na podzim roku 2015 ve mně zesílila touha pomáhat a dělat něco „víc“. Jsem velmi vděčná za to, že tento pocit stejně vnímala i má kamarádka, životní koučka Martina. U vína jsme si nalily obě „čistého vína“. Pojďme někomu pomoci! Díky sestřičkám ve FN Královské Vinohrady, kde měla Martina kamarádku, jsme se dozvěděly o projektu, který pomáhá odloženým novorozeňátkům. Začaly jsme tuto oblast prozkoumávat a s hrůzou jsme narazily na průměrný roční počet odložených novorozeňátek v ČR, což je cca 500 miminek. 

Projekt s názvem „Život v kufříku“ jsme si zamilovaly. Nadchla nás celá jeho základní myšlenka – budování zdravé a sebevědomé společnosti. 1. ledna 2016 vznikl Nadační fond LA VIDA LOCA, kde dvě ženy zahájily „kufříkování“ po celé ČR.

Prostřednictvím unikátního vzpomínkového kufříčku, který sestřičky „sudičky“ plní hned ode dne příchodu na svět, jsou uloženy nejdůležitější poklady miminka od samého začátku jeho života: otisk ručičky, fotka se sestřičkou, talismany z nemocnice, ručně vyrobená hračka, první ručně upletený obleček, informace v knize života, dudlík, lahvička aj. Dítě zaplní svoji prázdnou mapu. V jiném případě dítě odchází z porodnice do náhradní rodinné péče pouze s lékařskou zprávou, ale již nikdy ve škole neukáže svoji fotku z porodnice, otisk ručičky.

Kufřík nese jasnou zprávu: Máme Tě rádi, máš zde své místo! Posílení pocitu jistoty, bezpečí a lásky je klíčový pro utváření identity člověka = Naplněný život.

Projektem jsem doplnila velký kus svého srdce v oblasti pomoci a dále se vydávám na dobrodružné a objevné cesty Love & Body & Mind.

Mojí vášní je probouzet léčebné procesy těla a mysli. Vždy buď na své straně!

Iva Barnincová

Tel: +420 602 155 735
E-mail: info@lovebodymind.cz

v nejdivnějším životním období,

kdy se ztrácím, je potřeba zastavit se, uzemnit a najít přítomnost

Kvalifikace...

2006 – Powerjóga – Luhačovice – Vašek Krejčík
Pilates Institute® Matwork Level I. – Instruktor
1. část: 20.–23. 4. 2006
2. část: 8.–9. 12. 2007
3. část: 12.–13. 1. 2008
Pilates Institute® Matwork Level II. – Osobní trenér
1. část: 10.–11. 5. 2008
2. část: 7.–8. 6. 2008
3. část: 22.–23. 8. 2008
4. část: 20.–21. 9. 2008
2007 MALÝ DIPLOM – Body kontrol – Pilatesova metoda – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
2007 ID – Pilates elementary, pilates rules, pilates flow, pilates ABB – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
2009 ID – Pilates & Scoliosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
2009 ID – Pilates & Lordosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
2009 ID – Pilates & Kyfosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
2010 Pilates Inspiration Day – SEARCH TIME
2011 – Pilates Matwork PT – Michael King
5. 2. 2012 – ID – Pilates starter – Mgr. Daniel Müller, Pilates Clinic 
2012 – Teoretický základ – doplnění – Mgr. Daniel Müller, MUDr. Sylvia Musilová, Marek Janota – pilates clinic s. r. o.
1. 9. 2012 – 1. kongres funkčního pohybu – Pilates Clinic 
14. 9. 2012 – Rotace – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
5. 10. 2012 – Footwork – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
7. 10. 2012 – Diagnostika A – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
9. 3. 2013 – 3. kongres funkčního pohybu – Pilates Clinic
2013 Bindu yoga studio – Jóga a dech – Běla 
2013 Bindu yoga studio – Meditace tibetskými mísami – František Horváth
17. 5. 2013 – ID Míče a míčky – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic
31. 5. 2013 – ID Těhotné a po porodu – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic
18. 8. 2013 – Techniky ásan a tvorba sekvencí – Václav Krejčík – Energy Studio
29. 9. 2013 – ID Balanční pilates – Petra Sojková – My Pilates
12.–13. 10. 2013 – Umění jógového dotyku a asistence v ásanách – Ladislav Pokorný – Energy Studio 
10. 11. 2013 – Theraband a míčky - Sara Puchowska – myPilates ACADEMY
16. 11. – 17. 11. 2013 – Jóga pro těhotné – Ing. Dana Beierová – Energy Studio
1. 12. 2013 – Svoboda kyčlím – Lucie Königová – Akasha yoga studio
8. 12. 2013 – Kardio Pilates – Sara Puchowská – myPilates ACADEMY
10. 1. 2014  ID – Jóga – Detoxikace – Bindu
12. 1. 2013 ID – Jóga – Síla středu – Lucie Königová – Yoga art 
25.–26. 1. 2014 – JÓGA seminář – Shiva Shankar – MOMA YOGA
16. 3. 2014 ID – Srdečné pozdravy slunci – Lucie Königová – Akasha yoga studio
23. 3. 2014 – Pilates – Magic circle – Kamila Hohl Blaštíková – myPilates ACADEMY
30. 3. 2014 – Žena a život s jógou – Lucie Königová – Akasha yoga studio
18. 5. 2014 – Stoj na rukou I. – Petr Růžička – MOMA YOGA
21. 9. 2014 – Ramena a kolena bez bolesti – Petr Růžička – YMCA
5.–7. 12. 2014 – Vitální jóga – V. Krejčík, K. Mikulandová, M. Bebová – Energy Studio
8. 2. 2015 – ID – Cvičení na židli, Cvičení pro chodidla – V. Havlová – Elixír studio
21. 2. 2015 – Pružný jako proutek – P. Růžička – Institut sportovního lékařství
10. 5. 2015 – Aby se kolena nepodlamovala – Lucie Königová – Akasha yoga studio
2. 8. 2015 – Anatomy Trains I. – Ari-Pekka Lindbreg – 3D Fitness Academy
29. 8. 2015 – ID-Feldenkraisova metoda – Z. Frank – FTVS UK 
11. 10. 2015 – ID – Když pejsek s kočičkou – Lucie Königová – Akasha yoga studio
30. 10. 2015 – Anatomy & Biomechanics  – Daniella Mallach – MY FIT, Brno
31. 10. 2015 – Páteř plná života – P. Růžička – Institut sportovního lékařství
8. 11. 2015 – Až na dno pánve – L. Königová – Akasha yoga studio
5. 12. 2015 – Dech (Feldenkraisova metoda) – Lenka Kýrová – Švandovo divadlo – zkušebna
6. 12. 2015 – Ať proudí a září aneb jóga pro lymfatické zdraví – L. Königová – Akasha yoga studio
15. 1. 2016 – Body-mind principles – T. Rychnovský, M. Studnička – Centrum Rybalka 
24. 9. 2016 – Kurz vědomého dýchání – Michaela Klímová – Bindu studio
6. 11. 2016 – Bederní svaly – M. O. Cusanová – Jemný svět
18.–19. 3. 2017 – Energetické dráhy (Meridiány) – M. Černý – EduSpa College
24.–25. 6. 2017 – TANTRAVAYA yoga Therapy – SHY SAYAR – Jogovna
30. 7. 2017 – ID - Deset ajurvédských zvyků – Lucie Königová – Akasha yoga studio
8. 10. 2017 – Yin jóga – Veronika Carmanová – Karma Yoga
2019–2020 – Studium Jóga v širších souvislostech (dvouleté studium) – Jógové centrum Hlavice
2019–2020 – Koučink jako umění (roční studium) – Magdalena Vokáčková
2020 – výcvik P. Růžička – Pohyb je život