PRO SEZNÁMENÍ...

MŮJ PŘÍBĚH

Život je prostor pro šťastné a svobodné bytí. Staňme se pozorovateli, badateli, výzkumníky, a uvidíme, co se bude dít.

PRO SEZNÁMENÍ...

MŮJ PŘÍBĚH

Život je prostor pro šťastné a svobodné bytí. Staňme se pozorovateli, badateli, výzkumníky, a uvidíme, co se bude dít.

KDO JSEM?

Jsem milovnice života ve všech podobách:) a také jsem:

žena s nekončící vírou v ostatní,
žena zamilovaná do pohybu,
komunikátorka mezi tělem a myslí,
parťák – Body & Mind Coach,
spoluzakladatelka Nadačního fondu LA VIDA LOCA.

JSEM IVA BARNINCOVÁ

Dnes žiji každý den v energii, lásce, vášni a s úsměvem na rtu. Mám svůj život, kdy už si dovolím věci dovolovat. Raduji se z každého dne a s vděčností si užívám svých denních rituálů. Mám čas na ranní šálek kopřivového čaje, na vědomou pohybovou praxi, čas utříbit si myšlenky a někdy si jen tak BÝT.

Několik různorodých cest mi nabídlo možnosti, které jsem využila, a začala vnímat život jako prostor pro tvoření, hru, inspiraci, kde mohu žít ŠŤASTNÝ A SVOBODNÝ ŽIVOT.

Mojí vášní je objevovat souvislosti mezi tělem a myslí, prozkoumávat zákoutí psychosomatiky, nalézat zdroje vnitřní a vnější energie, využívat léčivou sílu doteku a laskavosti. 

Nalhávání sama sobě = tišicí prostředek?

Dříve to byl můj nejoblíbenější obor. Sebelítost a „chytré“ našeptávání, že vše, co se mi děje, je život a jinak to prostě nejde. Tak to musíš ustát! Toto lživé období mi přinášelo zatuhlost v mém těle a nefunkční mysl, která nechtěla nic vidět, a nemocné vztahy. 

Byly to dny bez chuti a vůně, dny přežití bez prožití, dny bez radosti a energie, dny ztráty své hodnoty, dny hledání radosti venku, dny lítosti a zoufalství, dny bolesti, která putovala celým tělem.

Hroutila se mi pracovní oblast, kde jsem velmi pokulhávala, finance se rozkutálely kdoví kam a o vztazích nešlo hovořit. Ztratila jsem se ve změti myšlenek a názorů z vnějšího světa a nevěděla, co je MOJE pravda. Byla jsem tělo bez duše, vyprahlá a rozbitá. Rezignovala jsem, projev těla odrážel moji mysl a všechny příběhy, které jsem niterně prožívala.

KUDY TUDY K SOBĚ?

Nesla jsem si s sebou základ ne zrovna chtěného dítěte z tatínkovy strany. Následné psychické i fyzické násilí páchané na mamince mým otcem, rozchod rodičů, který později vyvrcholil jeho sebevraždou.

Moje tělo na sebe upozorňovalo nemocemi již v dětském věku. Roky plynuly…

Myšlenka na lepší život byla dlouhodobě brána za drzost a sobeckost, která se nenosí, a hlavně – „nesmíš být snob“. Pokud jsem se někdy dostala k sekundové odvaze a sdělila své touhy, tak mi stejně vnější život potvrdil očekávanou odpověď – NE!

V tomto poučném, ač náročném období jsem trpěla psychosomatickými problémy – bolesti břicha, páteře, vnitřní chvění a bolesti hlavy. Byla jsem vyděšená dívka plná bolesti. 

Na chvíli jsem se dokonce uchýlila do náruče psychiatra, ke kterému jsem ztratila důvěru ihned po dvou sezeních. Pojem lékařské tajemství na malém městě zřejmě neplatí, navíc předepsaná antidepresiva proti úzkosti mi odřízla zdroj mé přirozené energie a touhy žít spokojený ŽIVOT. 

Hledala jsem cesty a netušila, kudy jít a jak z toho ven.

KDY NASTAL ZLOM?

Ráj v mém srdci a těle nastal o mnoho let později, když jsem v listopadu 2013 učinila své upřímné vnitřní rozhodnutí – CHCI BÝT ŠŤASTNÁ.

Touha ukončit toto nefunkční životní období byla tak velká, že jsem byla ochotna se nechat vnitřně obnažit, roztrhat a plně se oddat očistnému procesu nehledě na čas. To jsem ještě netušila, jakou sílu tento záměr bude v mém životě mít. 

Postupně jsem v rámci jednotlivých sezení s koučkou odkrývala stinné i radostné stránky mé mysli. Fyzicky jsem se s důvěrou uchýlila do náruče země, kde jsem hledala odpovědi. Pohybem jsem intenzivně odstraňovala nánosy z mého fyzického těla, kde jsem se každým dotekem, vlídností a drobným pohybem vydávala na objevné cesty ve svém těle.

Začala jsem více a více pronikat do dalších pohybových směrů. Můj hravý přístup a jednoduchost pohybu, který na mne nekladl extrémní nároky, mi pomáhaly zorientovat se v sobě, rozvíjely a tišily moje rány a bolesti. Trpělivostí sama k sobě jsem nalezla osobitý pohybový přístup, který není nijak pojmenován, není zachycen v lifestylových časopisech, mě však vysvobodil.

KONEČNĚ SKUTEČNĚ ŽIJI!

Probudila se ve mně neutuchající touha upřímně naslouchat sama sobě = TOBĚ. Díky pokoře, trpělivosti bez nároků na rychlou změnu jsem ve svém životě vstoupila do mnoha směrů z oblasti zdravého pohybu, spirituality, aromaterapie, zdravé stravy a koučinku. Tyto kroky a prožitky bych neměnila, teď jsem to konečně JÁ a cítím, že skutečně ŽIJI! Uvědomuji si křehkost každého dne a s vědomím smrti umím žít o to více vědomě a radostně. Někdy není potřeba přesný popis či návod, jen nechám na sebe pohyb a myšlenku působit, ať se mohou změny dít. Dochází k zasnění, naslouchání dechu a spojení se sama se sebou. 

Už jsem se nadechovala lehčeji.

Další životní „tréninkové pracoviště“ na sebe nenechalo dlouho čekat! Po 12 letech jsem byla „odejita“ z práce, což mě ranilo nejvíce po lidské stránce, a zůstala jsem v Praze sama. Opět v situaci – co TEĎ?! Panika se dostavila! Nyní jsem však ucítila velkou vnitřní sílu. Uchopila jsem do rukou všechny znalosti a praktické nástroje – pilates metoda, jóga, aromaterapie, výživa, sebekoučování. Všechna školení, zážitkové workshopy a semináře mě ukotvily. Život se dal rychleji do pohybu.

Tímto vnitřním přerodem jsem byla přivedena do situací a k inspirativním lidem, kteří mi naslouchali, motivovali MĚ a postrkovali dále.

PODZIM 2015

Na podzim roku 2015 ve mně zesílila touha pomáhat a dělat něco „víc“. Jsem velmi vděčná za to, že tento pocit stejně vnímala i má kamarádka, životní koučka Martina. U vína jsme si nalily obě „čistého vína“. Pojďme někomu pomoci! Díky sestřičkám ve FN Královské Vinohrady, kde měla Martina kamarádku, jsme se dozvěděly o projektu, který pomáhá odloženým novorozeňátkům. Začaly jsme tuto oblast prozkoumávat a s hrůzou jsme narazily na průměrný roční počet odložených novorozeňátek v ČR, což je cca 500 miminek. 

ŽIVOT V KUFŘÍKU 2016

Projekt s názvem „Život v kufříku“ jsme si zamilovaly. Nadchla nás celá jeho základní myšlenka – budování zdravé a sebevědomé společnosti. 1. ledna 2016 vznikl Nadační fond LA VIDA LOCA, kde dvě ženy zahájily „kufříkování“ po celé ČR.

Prostřednictvím unikátního vzpomínkového kufříčku, který sestřičky „sudičky“ plní hned ode dne příchodu na svět, jsou uloženy nejdůležitější poklady miminka od samého začátku jeho života: otisk ručičky, fotka se sestřičkou, talismany z nemocnice, ručně vyrobená hračka, první ručně upletený obleček, informace v knize života, dudlík, lahvička aj. Dítě zaplní svoji prázdnou mapu. V jiném případě dítě odchází z porodnice do náhradní rodinné péče pouze s lékařskou zprávou, ale již nikdy ve škole neukáže svoji fotku z porodnice, otisk ručičky.

LOVE & BODY & MIND 2017

Kufřík nese jasnou zprávu: Máme Tě rádi, máš zde své místo! Posílení pocitu jistoty, bezpečí a lásky je klíčový pro utváření identity člověka = Naplněný život.

Projektem jsem doplnila velký kus svého srdce v oblasti pomoci a dále se vydávám na dobrodružné a objevné cesty Love & Body & Mind.

Mojí vášní je probouzet léčebné procesy těla a mysli. Vždy buď na své straně!

V nejdivnějším životním období, kdy se ztrácím, je potřeba zastavit se, uzemnit a najít přítomnost. 

MOJE KVALIFIKACE

 • 2006 – Powerjóga – Luhačovice – Vašek Krejčík
 • Pilates Institute® Matwork Level I. – Instruktor
  1. část: 20.–23. 4. 2006
  2. část: 8.–9. 12. 2007
  3. část: 12.–13. 1. 2008
 • Pilates Institute® Matwork Level II. – Osobní trenér
  1. část: 10.–11. 5. 2008
  2. část: 7.–8. 6. 2008
  3. část: 22.–23. 8. 2008
  4. část: 20.–21. 9. 2008
 • 2007 MALÝ DIPLOM – Body kontrol – Pilatesova metoda – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
 • 2007 ID – Pilates elementary, pilates rules, pilates flow, pilates ABB – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
 • 2009 ID – Pilates & Scoliosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
 • 2009 ID – Pilates & Lordosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
 • 2009 ID – Pilates & Kyfosis – Mgr. Daniel Müller, FACE CZECH
 • 2010 Pilates Inspiration Day – SEARCH TIME
 • 2011 – Pilates Matwork PT – Michael King
 • 5. 2. 2012 – ID – Pilates starter – Mgr. Daniel Müller, Pilates Clinic 
 • 2012 – Teoretický základ – doplnění – Mgr. Daniel Müller, MUDr. Sylvia Musilová, Marek Janota – pilates clinic s. r. o.
 • 1. 9. 2012 – 1. kongres funkčního pohybu – Pilates Clinic 
 • 14. 9. 2012 – Rotace – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
 • 5. 10. 2012 – Footwork – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
 • 7. 10. 2012 – Diagnostika A – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic 
 • 9. 3. 2013 – 3. kongres funkčního pohybu – Pilates Clinic
 • 2013 Bindu yoga studio – Jóga a dech – Běla 
 • 2013 Bindu yoga studio – Meditace tibetskými mísami – František Horváth
 • 17. 5. 2013 – ID Míče a míčky – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic
 • 31. 5. 2013 – ID Těhotné a po porodu – Mgr. Daniel Müller – Pilates Clinic
 • 18. 8. 2013 – Techniky ásan a tvorba sekvencí – Václav Krejčík – Energy Studio
 • 29. 9. 2013 – ID Balanční pilates – Petra Sojková – My Pilates
 • 12.–13. 10. 2013 – Umění jógového dotyku a asistence v ásanách – Ladislav Pokorný – Energy Studio 
 • 10. 11. 2013 – Theraband a míčky - Sara Puchowska – myPilates ACADEMY
 • 16. 11. – 17. 11. 2013 – Jóga pro těhotné – Ing. Dana Beierová – Energy Studio
 • 1. 12. 2013 – Svoboda kyčlím – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 8. 12. 2013 – Kardio Pilates – Sara Puchowská – myPilates ACADEMY
 • 10. 1. 2014  ID – Jóga – Detoxikace – Bindu
 • 12. 1. 2013 ID – Jóga – Síla středu – Lucie Königová – Yoga art 
 • 25.–26. 1. 2014 – JÓGA seminář – Shiva Shankar – MOMA YOGA
 • 16. 3. 2014 ID – Srdečné pozdravy slunci – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 23. 3. 2014 – Pilates – Magic circle – Kamila Hohl Blaštíková – myPilates ACADEMY
 • 30. 3. 2014 – Žena a život s jógou – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 18. 5. 2014 – Stoj na rukou I. – Petr Růžička – MOMA YOGA
 • 21. 9. 2014 – Ramena a kolena bez bolesti – Petr Růžička – YMCA
 • 5.–7. 12. 2014 – Vitální jóga – V. Krejčík, K. Mikulandová, M. Bebová – Energy Studio
 • 8. 2. 2015 – ID – Cvičení na židli, Cvičení pro chodidla – V. Havlová – Elixír studio
 • 21. 2. 2015 – Pružný jako proutek – P. Růžička – Institut sportovního lékařství
 • 10. 5. 2015 – Aby se kolena nepodlamovala – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 2. 8. 2015 – Anatomy Trains I. – Ari-Pekka Lindbreg – 3D Fitness Academy
 • 29. 8. 2015 – ID-Feldenkraisova metoda – Z. Frank – FTVS UK 
 • 11. 10. 2015 – ID – Když pejsek s kočičkou – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 30. 10. 2015 – Anatomy & Biomechanics  – Daniella Mallach – MY FIT, Brno
 • 31. 10. 2015 – Páteř plná života – P. Růžička – Institut sportovního lékařství
 • 8. 11. 2015 – Až na dno pánve – L. Königová – Akasha yoga studio
 • 5. 12. 2015 – Dech (Feldenkraisova metoda) – Lenka Kýrová – Švandovo divadlo – zkušebna
 • 6. 12. 2015 – Ať proudí a září aneb jóga pro lymfatické zdraví – L. Königová – Akasha yoga studio
 • 15. 1. 2016 – Body-mind principles – T. Rychnovský, M. Studnička – Centrum Rybalka 
 • 24. 9. 2016 – Kurz vědomého dýchání – Michaela Klímová – Bindu studio
 • 6. 11. 2016 – Bederní svaly – M. O. Cusanová – Jemný svět
 • 18.–19. 3. 2017 – Energetické dráhy (Meridiány) – M. Černý – EduSpa College
 • 24.–25. 6. 2017 – TANTRAVAYA yoga Therapy – SHY SAYAR – Jogovna
 • 30. 7. 2017 – ID - Deset ajurvédských zvyků – Lucie Königová – Akasha yoga studio
 • 8. 10. 2017 – Yin jóga – Veronika Carmanová – Karma Yoga
 • 2019–2020 – Studium Jóga v širších souvislostech (dvouleté studium) – Jógové centrum Hlavice
 • 2019–2020 – Koučink jako umění (roční studium) – Magdalena Vokáčková
 • 2020 – výcvik P. Růžička – Pohyb je život