HLUBOKÁ VNITŘNÍ PRÁCE SE VYPLATÍ!

Já jako celistvý, v pravdě žijící člověk. 

Základem je péče o své myšlenky a o své tělo, které je jako zavařovací sklenice naplněná tím nejlahodnějším ovocem.

Vnitřní zdroje hledáme v sobě, proto je potřeba se na sebe nacítit, uvědomit si pravdivě veškeré atributy svého vnitřního života. Odstranit ze svého života negativní smýšlení o sobě, např. jsem NE-motorná, NE-milovaná, NE -tolerantní, NE-dostatečná… aj. Smýšlení o sobě v negativní formě či srovnávacím módu s druhými nám neslouží. Není potřeba se uvádět do zpětného chodu, ale udělat krok vpřed. Pouze pozorujte sebe a změňte cizojazyčný „NE-language“ na přátelský a láskyplný slovník k sobě. Zkuste to jako hru, třeba i s kolegyní, kdy přetvoříte tento jazyk, který vám neslouží, do nového formátu.

Staňte se pozorovatelem svého života na každém kroku, ať jste kdekoliv – v přírodě, v práci, ve výtahu, v obchodě… Trénujte sebe v různých situacích, co se v daném ději odehrává uvnitř napříč tělem. Tímto se dostáváme blíže k sobě a stáváme se vůči sobě citlivější. Nalezneme poklad – svůj vnitřní domov, kde se cítíme správně, láskyplně, naplněně, rozjařeně, kreativně, a dále se bez strachu můžeme rozhodnout.

Naber sílu pro svůj život v pravdě a lásce.

Denní rituály:

  • 5 min. o samotě na místě, kde je vám příjemně – může to být venku na lavičce, doma ve svém vysněném „ušáku“ aj. Posaďte se či se uložte na podložku a pouze pozorujte svůj dech, který proudí přes chřípí nosu a putuje do celého těla. Jste správně tak, jak jste! Tak, jak se teď vnímáte a cítíte. V případě, že se vám derou do hlavy myšlenky (vypnula jsem žehličku, musím něco uvařit, potřebuji dokončit práci atd.), se vraťte opět myšlenkou k dechu, fyzicky cítíte lehký vánek u nosu… Takto pokračujte dále…
  • 21 dní vděčnosti – zaznamenejte si každý večer čtyři vděčnosti z celého dne. Jedná se o způsob završení a zhodnocení celého dne a pocit štěstí, naplnění tak stoupá. Kupte si krásný sešitek, který můžete nosit s sebou či ho nechejte na svém nočním stolečku. 
  • Afirmace: Já… (své jméno) jsem dokonalá v celé své podobě. Dnes přijímám zodpovědnost za svůj život! Děkuji Ti, … (Bože, vesmíre, přírodo, Archanděli Michaeli…, doplňte dle své víry a pocitu). 

Nezbytnou esencí celého procesu je přijetí zodpovědnosti za svůj život a naprostá upřímnost k sobě samé – bez výhrad!

Jde tedy o to rozhodnout se pro probuzení a být pevně odhodlaná přijmout cokoli pro vyšší záměr a naplněný život z dlouhodobého měřítka. 

V některých situacích však můžeme pociťovat únik energie, hnací síly, která je potřebná pro láskyplnou péči o sebe a vnitřní = vnější svět.

Nezoufejte, můžeme sáhnout po ingrediencích z okolí a využít všech zdrojů pro tu nejlepší zavařeninu, kterou chceme být a jíst. :o)

Vnitřní svět je propojen s vnějším světem, snažíme se však o vyrušení závislosti na vnějším dotačním programu. Tím jsou myšleny energetické emoční fráze bez vazby na náš vnitřní život. Jedná se o dotaci EGA, které není špatné, je také potřebné v určitém měřítku pro další osobní rozvoj, ne však pro vnitřní život – pocit štěstí, radosti, lásky, rovnováhy, naplnění.

Vědomé pěstování a hýčkání sebevědomí = sebelásky. Jedná se o dlouhodobý a možná celoživotní proces. Hledejte a přizvěte k sobě všechny metody, které vám fungují, mozek se brzy začne nudit a bude chtít změnu. Dopřejte si postupovat pomalu a v klidu, tím se kvalita procesu několikrát znásobí.

Pojďme pečovat o klíčový projekt svého života – JÁ!

Iva Barnincová
Mojí vášní je probouzet léčebné procesy a důvěru v přirozenou inteligenci těla. Jsme domem o čtyřech místnostech, kde sídlí prostor fyzický, mentální, emocionální a duchovní. Každou místnost je potřeba denně navštívit, abychom byli celiství a žili „šťavnatý“ život. Probouzí se laskavost a vnímavost k sobě a světu. „Nejen“ JÓGA pro všechny, kteří chtějí...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů